Njusy. Chińczyki trzymają się mocno.

Njusy. Media. Diagnozy.

Wyrzucenie telewizora jest mało skuteczne. Jest przecież net, a w nim informacje z kraju i ze świata. Tak czy siak, sama decyzja które media wybierzemy jest niebezpieczna dla równowagi umysłowej. Taka Ukraina na przykład. Z polskiej perspektywy nie ma nic ważniejszego, sytuacja jak w ’39. histeria niemal, szczególnie że znana dziennikarka, Anne Appelbaum, straszy dodatkowo atakiem jądrowym. Psychoza…?
Ale gdy oglądać media francuskie, szwajcarskie itd, to widać inne priorytety. Wojna w Syrii, Iraku, nowe państwo islamskie, europejscy dżihadyści, groźba kolejnej fali terroru w Europie. Dekapitacja już dwóch amerykańskich dziennikarzy plus zagrożenie dla brytyjskiego oprócz zgrozy budzą strach. Nic, tylko się prewencyjnie wieszać!  W tym wszystkim ebola wyleciała ze wstępniaków. Myj ręce, nie dotykaj przybyszów niewiadomego pochodzenia! 
I znowu nasze media. Przecież kariera Tuska! Jak piękna! Śledzimy media na Zachodzie i tropimy ich słuszny entuzjazm dla tej nominacji. Doceniają! Hurra!!! Ale to do wczoraj, bo teraz rośnie napięcie (w mediach, w mediach!) jak i co z nowym potuskowym rządem. Podnoszą nam ciśnienie tętnicze, będziemy łykać tabletki lub kompulsywnie się obajdać.

Zupełnie jak w badaniach naukowych, w których sam pomiar wpływa na rezultat, tak zestaw serwowanych nam informacji sam jest informacją. Lub dezinformacją.
Media kłamią niechcący
Cbdd.

Copansadzio1

Z ostatniej chwili:

EBC obniżył stopę kredytu refinansowego. To duża niespodzianka

Polskie Radio  – ‎20 minuty temu‎  
Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego obniżyła stopę kredytu refinansowego o 10 pkt. bazowych – podał w czwartek bank w komunikacie. Obniżka stóp procentowych w strefie euro – relacja Wojciecha Szymańskiego z Berlina (IAR) Dodaj do …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s